V čele domácí hitparády zůstává Michal Horáček

07.01.2009

Praha – Čelo tuzemské hitparády nejprodávanějších nahrávek je po prvním týdnu nového roku stejné jako na konci roku 2008. Na prvním místě se sedmý týden drží album textaře a producenta Michala Horáčka Ohrožený druh, k jehož natáčení si tradičně přizval různé interprety. Na druhé místo se vrátil soundtrack k filmu Mamma Mia! s písněmi od švédské popové čtveřice ABBA, který se v žebříčku drží už od srpna loňského roku.

 Česká sekce Mezinárodní federace fonografického průmyslu (IFPI) na svých internetových stránkách dnes uvedla, že na třetí místo se o jednu příčku posunula nahrávka skupiny Kryštof se záznamem vystoupení ve Státní opeře Praha. Ewa Farna s DVD a CD Blíž ke hvězdám, které je záznamem jejího koncertního turné, je čtvrtá.

Do první desítky se po čase rázně vrátila Lucie Vondráčková, jejíž starší nahrávka Fénix je pátá. Mezi nejprodávanějších deset nahrávek v České republice se také vrátila kapela Guns n‘ Roses a její album Chinese Democracy, které je šesté. Na sedmé příčce zůstává jeden z objevů roku Marek Ztracený a jeho debut Ztrácíš.

Osmá je skupina AC/DC, která svoji novinku Black Ice letos představí v Praze. Na deváté místo pronikl Jiří Korn s DVD a audio nahrávkou Zlatá kolekce mapující jeho dlouholetou kariéru. Desítku uzavírá kapela Metallica s úspěšnou nahrávkou Death Magnetic.

Do první dvacítky se z českých interpretů dostaly nahrávky Kabátu, Chinaski, Michala Davida a DVD Marie Rottrové.

Ze zahraničních interpretů se dobře prodávají nahrávky Pink, Seala i Coldplay, zájem je také o desku And Winter Came, kterou natočila irská zpěvačka Enya.

Oficiální žebříček 50 nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje IFPI každý týden na základě hlášení prodejen pokrývajících téměř polovinu objemu prodeje zvukových nosičů v České republice.

1. Michal Horáček – Ohrožený druh

2. Různí – Mamma Mia!

3. Kryštof – Kryštof v opeře

4. Ewa Farna – Blíž ke hvězdám

5. Lucie Vondráčková – Fénix

6. Guns n‘ Roses – Chinese Democracy

7. Marek Ztracený – Ztrácíš

8. AC/DC – Black Ice

9. Jiří Korn – Zlatá kolekce

10. Metallica – Death Magnetic

ČTK0

« ZPĚT