Představení Kudykam nabídne od září novou skladbu Zázrak

21.04.2010

Hra ve verších Kudykam, kterou uvádí s velkým úspěchem Státní opera Praha, se bude moci od září pochlubit novým hudebním přírůstkem v podobě skladby Zázrak. Agentuře Mediafax to potvrdil spisovatel a textař Michal Horáček, který je autorem libreta k tomuto představení.

Nová píseň se neobjeví pouze v lyrikálu Kudykam, ale i na novém albu. Michal Horáček Mediafaxu prozradil: „Přál bych si, aby ji nazpívala Věra Špinarová, která by tak mohla uplatnit své jedinečné hlasové dispozice, které skladba vyžaduje.“ Zázrak zazní na chystaném albu a do představení Kudykam bude zařazen ve zcela jiném aranžmá.

Novinková deska by se měla dostat na domácí hudební trh v září. „Bude poněkud zvláštní. Obvykle máte na albu 12 různých písní od jednoho zpěváka, zatímco tady to bude obráceně – jednu píseň zazpívá v různých aranžích několik uměleckých osobností,“ vysvětlil Michal Horáček, podle kterého se bude jednat o skladbu Tante cose da veder´, finálovou píseň jevištní podoby hry Kudykam. Na nahrávce by měli hostovat zpěváci Jaromír Nohavica, Karel Gott, Dan Bárta, Jana Kirschner či Jiří Suchý.

Textař si cení zájmu souboru o představení Kudykam: „Změna je podstatná, kromě jiného vyžaduje novou choreografii a kostýmy. Jen hudebníků, kteří ji musejí zvládnout, je na 40. Celkem se práce účastní přes 100 umělců, z nichž žádného k tomu smlouva nezavazuje. Všichni vloží svůj čas a energii dobrovolně. Řekl bych, že něco takového se často nevidí. Kudykam má zřejmě nějakou zvláštní moc,“ řekl Mediafaxu Michal Horáček.

Píseň Zázrak, jejímž autorem je skladatel Petr Hapka, bude na album umístěna jako hudební bonus.

Představení Kudykam mělo na jevišti Státní opery Praha premiéru v říjnu minulého roku. Všechna letošní představení byla navzdory vysokým cenám vstupenek vyprodána, lyrikál dosud zhlédlo více než 42 tisíc diváků.

Petra Buštíková, Mediafax

« ZPĚT