Michal Horáček a přátelé – s netradičním recitálem Mezi námi

Michal Horáček, mimo jiné jeden z nejlepších českých textařů, připravil nový hudební projekt „Mezi námi“. Zlínští diváci se na něj mohou přijít podívat 19.března 2014 do Kongresového centra.

Horáček tím navazuje na předešlé hudebně-poetické autorské projekty „Kudykam“ a „Český kalendář“, které sklidily mezi diváky velký ohlas. S cestovní verzí lyrikálu Kudykam vyprodal Horáček a jeho hudební přátelé už před třemi lety zlínské kongresové centrum. „Publikum tenkrát tleskalo vestoje, a pan Horáček slíbil, že se sem velmi rád někdy vrátí. Takže 19. března vlastně splní slib daný tehdy zlínskému publiku,“ uvedl Michal Žáček z pořádající Agentury Velryba.

V samotném představení účinkuje Michal Horáček v roli vypravěče a v průběhu devadesáti minut spojí své improvizované úvahy o nadčasových i současných aktuálních tématech s písněmi, které na jevišti zazpívají jeho hosté – zpěvák Ondřej Ruml, zpěvačka známá ze skupiny Laura a její tygři Lenka Nová nebo zpěvák a textař František Segrado, který je ve Zlínském kraji vlastně domácím, protože pochází ze Vsetína. Doprovázet je bude Kvartet Mateje Benka.

Každé představení je naprostým originálem, v každém městě probíhá jinak a vždy nabídne jiné písně i odlišná zamyšlení. Všichni účastníci jsou po celou dobu na jevišti v improvizovaném posezení u vína, průvodní slova probíhají formou předscén.

První vystoupení mělo premiéru vloni 13. srpna v Plzni a zaznamenalo obrovský úspěch. Všechny reprízy projektu, které se uskutečnily na podzim roku 2013 na mnoha místech České republiky, byly beznadějně vyprodány.

Zlínské představení proběhne v Kongresovém centru 19. března od 19 hodin, vstupenky jsou v prodeji v síti TICKETPRO.

 

TZ, 28.01.2014

« ZPĚT