MH na Sázavafestu představil Kudykam

06.08.2009

Textař Michal Horáček představil na hudebním festivalu O2 Sázavafest v Kácově část svého divadelního projektu Kudykam.

Na scéně ve stanu Balbínka nadšeným divákům nabídl vystoupení méně známých interpretů, kteří jsou podle autora možnými budoucími pěveckými hvězdami.

„Slyšel jsem to pouze z odposlechů, kde se chyby vyjeví snáze. Ale přesto to na mě působilo emocionálně, ačkoliv jsem ty písničky slyšel mnohokrát. To je pro mě signál, že ty písničky žijí vlastním životem a do světa emoce dokážou vtáhnout. To je něco blízkého kouzlu a dnes se to podařilo,“ řekl po představení Horáček, kterého vstřícné publikum příjemně překvapilo.

Z divadelní hry chystané pro Státní operu Horáček s pěti hudebníky a několika zpěváky předvedl ve festivalovém stanu jen malý zlomek toho, na co se mohou těšit v duchovně laděném příběhu Martina, který se vydá na cestu plnou překážek ze svého pokojíku v penzionu Svět.

„V opeře s největším jevištěm v České republice můžeme využít technické možnosti, světla, animace, uplatnit báječnou scénu mladé scénografky Michaely Hořejší a bude možné hrát s dvacetičlenným orchestrem včetně žesťů a tympán. Celý dojem bude mohutnější,“ uvedl Horáček. Sázavafest navštívil už poněkolikáté. Dosud tam ale vždy byl jako divák.

Kudykam je ve verších, které se dílem zpívají a dílem mluví. Další zajímavostí tohoto projektu je to, že kromě stálého obsazení zde budou průběžně vystupovat známé osobnosti: Jarek Nohavica, Karel Gott, Dan Landa, Lucie Bílá, Jana Kirschner, Dan Bárta nebo Matěj Ruppert.

tn.cz

« ZPĚT