Kudykam Michala Horáčka jako kniha. Autogramiáda na Výstavišti

13.05.2009

Dříve než zazní pozoruhodné Horáčkovy texty z jeviště Státní opery Praha, objeví se Kudykam jako kniha.

Kudykam

Událost letošní divadelní sezóny Kudykam Michala Horáčka s hudbou Petra Hapky se blíží ke své premiéře – 2009 veršů příběhu cesty poutníka ze suterénu Penziónu svět se objeví v premiéře ve Státní opeře Praha 21. října.

Už v polovině května ale vyjde knižní podoba libreta Kudykam s ilustracemi Borise Jirků. Knihu autor představí na mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy 15. května v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti od 16 hodin.

„S Michalem Horáčkem jsme se nejprve párkrát potkali na výstavách a dobročinných aukcích. Ke spolupráci na knize Kudykam došlo tak, že mi Michal poslal text se zdvořilou otázkou, zda by mě to oslovilo. Vzápětí jsem odpověděl: Ano. Některé jeho písničky se už dávno předtím staly našimi rodinnými hity, například Králíček Azurit, Dívám se dívám, Štěstí je krásná věc…Mám rád jeho expresi, citlivost, objevné polohy zpěváků či zpěvaček a nové mimořádné interprety,“ řekl ke spolupráci s Horáčkem ilustrátor knihy Boris Jirků.

V pátečním programu se kromě představení knihy objeví také ukázka z libreta, písnička a autogramiáda.

Kudykam je už sedmou knihou Michala Horáčka. Mez oblíbené dosud vydané patří například výbory z esejů O české krvi otců vlasti a O tajemství královny krav. Obě knihy se na knižním trhu zařadily mezi bestsellery.

tn.cz

« ZPĚT