Jarek Nohavica hostuje v ‚lyrikálu‘ Michala Horáčka

10.06.2009

PRAHA – Michal Horáček, v současné době zcela pohlcený realizací svého životního projektu – „lyrikálu“ Kudykam, získal další originální kousek do nevšední sbírky. Po Karlu Gottovi, Vojtovi Dykovi a Karlu Dobrém přidal vlastní pojetí finální písně Kudykama Tante cose da veder také Jarek Nohavica. Stalo se tak v úterý 9. června ve studiu LineArt.

„Každý z nich ji interpretuje po svém a všichni skvěle,“ konstatoval Michal Horáček. O to těžší bude výběr nahrávky, která se nakonec objeví mezi patnácti písněmi chystaného CD Kudykam, jehož vydání je ohlášeno na svátek svatého Michala 29. září. Jedinečná kolekce se bude ještě dále rozrůstat. „Rád bych tuhle Kudykamovu píseň nabídl dalším spřízněným osobnostem hudebního světa, jistý už je Dan Bárta a dál ještě uvidíme,“ říká Michal Horáček.

Jeho slova doplňuje hudební producent představení Kudykam Ondřej Brzobohatý, který aranžuje původní Hapkovu melodii na míru každému z hostů: „Pro Jarka Nohavicu jme šli do lehce funebráckého tónu, přidal jsem trombón, trumpetu, kytaru, kontrabas, bubny…“

V dlouhé sukni, s tágem v ruce

Divadelní příběh Michala Horáčka s hudbou Petra Hapky bude mít premiéru 21. října ve Státní opeře Praha. V roli Kudykama se čas od času blýsknou hvězdní hosté, včetně Jarka Nohavici: „Píseň je krásná, stejně jako celá inscenace. Těším se na setkání s přáteli, takže ano, diváci mě skutečně uvidí na jevišti, ale jedině ve zlaté..,“ vymínil si vlídně poté, co mu Michal Horáček v nedávno vydané knižní podobě libreta Kudykam ukázal jeho vzezření.

Kudykam má totiž předepsán poněkud bizarní úbor. Coby zhmotnělá představa hlavního hrdiny Martina se pohybuje v dlouhé sukni, s tágem v ruce a vizáž doplňují černé vlasy nestejné délky. Michal Horáček tedy pohotově slíbil, že výlučně Nohavicův kostým Kudykama bude korunován kšticí vlasů zlatých.

lidovky.cz

« ZPĚT