Domácí hitparádě čtvrtý týden vévodí Michal Horáček

10.12.2008

Praha – V čele tuzemské hitparády nejprodávanějších nahrávek se čtvrtý týden drží album textaře a producenta Michala Horáčka Ohrožený druh, k jehož natáčení si tradičně přizval různé interprety. Na druhém místě je stejně jako minulý týden deska And Winter Came, kterou natočila irská zpěvačka Enya. Na třetí místo postoupil soundtrack k filmu Mamma Mia! s písněmi od švédské popové čtveřice ABBA, který se v žebříčku drží už několik měsíců.

 Česká sekce Mezinárodní federace fonografického průmyslu (IFPI) na svých internetových stránkách dnes uvedla, že album Chinese Democracy kapely Guns n’Roses kleslo ze třetího na osmé místo. Na čtvrté místo ze sedmého postoupila Ewa Farna s DVD a CD Blíž ke hvězdám, které je záznamem jejího koncertního turné.

Na pátém místě je nová deska kapely AC/DC Black Ice, na šesté se po delší době vrátila nahrávka Jaromíra Nohavici Ikarus, na sedmé příčce s albem Soul skončil zpěvák Seal.

Další návrat do první desítky nejprodávanějších alb představuje deváté místo Bratří Ebenů a jejich nahrávky Chlebíčky. Desítku uzavírá novinka rappera jménem DJ Wich a jeho deska Golden Touch.

Do první dvacítky se z českých interpretů dostali se svým DVD skupina Kabát a nahrávky Chinaski, vokálního souboru 4tet, Marka Ztraceného a Michala Davida.

Ze zahraničních interpretů se dobře prodávají nahrávky Pink, Coldplay, Enriqua Iglesiase a kapely Metallica.

Oficiální žebříček 50 nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje IFPI každý týden na základě hlášení prodejen pokrývajících téměř polovinu objemu prodeje zvukových nosičů v České republice.

1. Michal Horáček – Ohrožený druh

2. Enya – And Winter Came

3. Různí – Mamma Mia!

4. Ewa Farna – Blíž ke hvězdám

5. AC/DC – Black Ice

6. Jaromír Nohavica – Ikarus

7. Seal – Soul

8. Guns n‘ Roses – Chinese Democracy

9. Bratři Ebenové – Chlebíčky

10. DJ Wich – Golden Touch

ČTK

« ZPĚT