Michal Horáček - Sběr podpisů pod petici odstartoval na pražské náplavce

← Aktuality

Sběr podpisů pod petici odstartoval na pražské náplavce

16. 04. 2017

Měsíce připravovaná akce odstartovala v neděli 16. dubna v jedenáct hodin na pražské náplavce, kde kandidát na funkci prezidenta republiky spolu se svou manželkou Michaelou Horáčkovou Hořejší podepsal první petiční archy. „Mám rád symboliku, první tiskovou konferenci jsem svolal do čističky odpadních vod, takže i ten dnešní den má určitou symboliku,“ odpověděl Horáček na dotaz, zda má nějaký význam, že podpisovou kampaň zahajuje na zmrtvýchvstání.
Se sběrem podpisů se mohlo začít až nyní, protože parlamentu trvalo několik let, než schválil potřebnou změnu zákona a usnesl se, že k povinným údajům na petici přibude i číslo občanského průkazu. „Za posledních osm měsíců objíždím celou zemi a řada lidí mi nabídla, že se pod petici podepíšou. Bohužel to nebylo možné. Nicméně využil jsem tento čas k tomu, abych si připravil po celé zemi síť podporovatelů, kteří mi pomohou podpisy sbírat. Spolu se mnou tedy dnes začaly sbírat podpisy tisíce jednotlivců a podepsat petici je možné i ve stovkách kamenných petičních míst, která mi lidé zdarma nabídli,“ komentoval Horáček.
Během prvního dne se u petičních stánků na pražské náplavce, v Jablonci nad Nisou i Ostravě, podařilo vybrat více než sto podpisů, přestože akce byla kvůli nepřízni počasí předčasně ukončena. Horáčka přišli na náplavku podpořit i někteří z jeho týmu poradců. Svůj podpis pod petici tak připojil i známý chirurg Pavel Pafko či odborník na problematiku sociálního vyloučení Ondřej Císař z Akademie věd. První oficiální čísla o počtu sebraných podpisů budou k dispozici v řádu týdnů, až kamenná petiční místa a jednotliví dobrovolníci odešlou sebrané podpisové archy.

Kompletní seznam petičních míst najdete zde. V případě, že se budete chtít do sběru podpisů osobně zapojit, najdete veškeré informace zde.