Michal Horáček - Zahraniční politika

← Aktuality

Zahraniční politika

27. 02. 2017

„Chci, aby moje kandidatura byla naprosto otevřená. Dovolte mi pozvat vás na veřejnou debatu o zahraniční politice. Mé pozvání laskavě přijali diplomatka Magda Vášáryová, někdejší místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček a politický geograf Michael Romancov.“

Magda Vášáryová – Budoucnost V4

Státy V4 před dvěma lety nenávratně promeškaly možnost vymanit se ze stereotypu problémových malých zemí, které nejsou spokojeny ani 12 let po tom, co se staly rovnocennými partnery vyspělých evropských zemí (revoluce zvýšených očekávání).

Libor Rouček – EU

Díky evropské integraci zažívá náš kontinent nejdelší období míru, svobody a prosperity ve svých dějinách. Evropská unie je i naší garancí, že se již nikdy nebudou opakovat traumata české historie 20. století, vyjádřené okupacemi z let 1938 a 1968. Existence EU a aktivní působení České republiky v jejím rámci je v našem životním zájmu.

Michael Romancov – Současný vliv Ruska

Proč (ne)rozumíme Rusku a ono nám? Kdy Rusko přestalo být strategickým spojencem a stalo se strategickým (super)problémem. Proč Rusko nekomunikuje, ale mlčí (soustřeďuje se) a pak prohlásí: „Naše mlčení neznamenalo souhlas, ale pouze odráželo fakt, že jsme nebyli dost silní. To se teď změnilo!“.

Vstup zdarma